Szerokie spektrum możliwości na Fuerteventura

Wypoczynek
'Jirafas en Oasis Park de Fuerteventura' - Fuerteventura
'Jirafas en Oasis Park de Fuerteventura' - Attribution: JUAN RAMON RODRIGUEZ SOSA

Jeśli chcesz spędzić czas poza plażą lub basenem, wyspa Fuerteventura oferuje wiele różnorodnych możliwości. Typowe formy wypoczynku obejmują żeglarstwo oraz nurkowanie, jednak jest jeszcze wiele innych opcji, aby efektywnie wykorzystać urlop na wyspie.

Polecamy rejs na pokładzie Celia Cruz, statku ze szklanym dnem, który wypływa z Correlejo (północna część wyspy) i udaje się na wyspę Lobos. Oglądanie życia morskiego przez 16 okien umieszczonych poniżej lustra wody to świetny sposób na poznanie oceanicznych głębin oraz wykonanie przy okazji unikalnych zdjęć. Po przybyciu na miejsce można skorzystać ze skuterów wodnych lub uprawiać inne sporty. Z powrotem statek wypływa przed godz. 16:30. Na wyspie Lobos jest niewiele miejsc, w których można znaleźć cień, warto więc pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej.

Tour de Caminata to piesza wycieczka po wyspie Lobos trwająca 3,5 godziny, podczas której można podziwiać wulkan z bliska. Z wyspy Lobos jest też wspaniały widok na Fuerteventurę. Szczyt wulkanu znajduje się na wysokości 124 metrów i stanowi jednocześnie doskonały punkt widokowy. Można tu zajrzeć do wnętrza krateru oraz obserwować jedyną na wyspie latarnię morską. Przewodnicy oprowadzą turystów bezpiecznie po wyspie, jednocześnie informując o życiu dzikich zwierząt obecnych na Fuerteventura.

Park wodny Baku to świetne miejsce na relaks, gdzie dzieci będą miały niesamowitą frajdę, korzystając z różnego rodzaju zjeżdżalni przez cały dzień. Są tu również brodziki i baseny z falami.

Baku Water Park
'Baku Water Park' - Attribution: Andy Mitchell

Młodzieży oraz poszukiwaczom przygód polecamy wycieczki czterokołowym łazikiem terenowym, dzięki któremu można zwiedzić znaczną część wydm na zachód od Correlejo. Jedyne, co jest potrzebne do skorzystania z tego pojazdu to prawo jazdy oraz chęć przeżycia ciekawej przygody. Do dyspozycji zwiedzających jest ponad 60 km tras. Warto pamiętać, aby wziąć ze sobą coś do jedzenia na dłuższą wyprawę. Kolejną ciekawą propozycją jest zażyć kąpieli w malowniczych lagunach w Cotillo. Jak widzimy, na wyspie Fuerteventura jest wiele atrakcji i mamy nadzieję, że każdy wybierze dla siebie odpowiednią formę spędzania czasu.

Sand dunes - Corralejo
'Sand dunes - Corralejo' - Attribution: Nick Hubbard

Park Safari Oasis jest to ogród zoologiczny, w którym można podziwiać wiele gatunków zwierząt. Możemy tu podejść bardzo blisko do żyrafy lub słonia, a nawet potrzymać na rękach urocze lemury. Istnieje również możliwość przejażdżki po okolicy na wielbłądzie z zoo. Znajdziemy tu także wiele gatunków ptaków, włączając w to pokaz ptaków drapieżnych. Są tu także zwierzęta z kontynentu afrykańskiego takie jak kudu, impala, małpy, wielbłądy, a nawet hipopotamy! Wycieczka po zoo to gwarancja dobrze spędzonego czasu, a dla dzieci ciekawe doświadczenie, po którym na pewno będą mieć miłe wspomnienia.

Dla miłośników rybołówstwa organizowane są całodzienne wyprawy rybackie. Cata 356 to łódź o długości 14m z doświadczoną i bardzo pomocną załogą, mająca na wyposażeniu liczne wędki, kołowrotki oraz przynęty odpowiednie dla gatunku ryb pływających w lokalnych wodach. Występują tu między innymi tuńczyk, wahoo, dorada, biały i niebieski marlin oraz bonito (z hiszp. 'piękny').

W Caleta de Fuste oraz w Las Playitas znajdują się pola golfowe na 18 dołków. Gra w golfa to świetny sposób na podtrzymanie kondycji fizycznej. W ramach całodniowego karnetu wstępu wliczony jest trzydaniowy posiłek w lokalnej restauracji Luigi. Nieograniczony czas gry pozwoli na spokojne szlifowanie umiejętności.