Zdumiewająca Caleta De Fuste

Caleta De Fuste
'Aerial overview of Caleta de Fuste, Fuerteventura, Canary islands, Spain' - Fuerteventura
'Aerial overview of Caleta de Fuste, Fuerteventura, Canary islands, Spain' anyaivanova / Shutterstock

Caleta de Fuste to niewielka miejscowość turystyczna, która została zbudowana specjalnie z myślą o turystach. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia oraz dwa pola golfowe. W tej miejscowości dostępne są dwie niewielkie plaże, które świetnie nadają się na wypoczynek z dziećmi. Pierwsza plaża znajduje się w obrębie naturalnej zatoki o kształcie podkowy, natomiast druga plaża położona jest od frontowej strony dzielnicy handlowej. Przy obu plażach znajduje się falochron, dzięki któremu nie ma tu dużych fal.

Centrum handlowe Atlantico znajduje się przy plaży i jest doskonałym miejscem, w którym można zaopatrzyć się we wszelkie przedmioty niezbędne podczas wakacyjnego pobytu. Na terenie centrum handlowego znajdują się liczne sklepy, kręgielnia oraz kino. Obszar ten położony jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, więc korzystanie z samochodu nie jest konieczne. Po całej wyspie kursują autobusy odjeżdżające z centrum miasta.

Na plaży znajduje się szkoła surfingu oraz nurkowania. Można tu także obserwować bogactwo życia morskiego. Wody oceaniczne opływające Caleta de Fuste stanowią morski rezerwat, w którym pływanie w sąsiedztwie ryb jest codziennością. Można stąd również wybrać się na wycieczkę statkiem ze szklanym dnem, podczas której zyskamy możliwość wykonania wspaniałych zdjęć przepięknych ryb oraz innych zwierząt wodnych.Caleta de Fuste to świetne miejsce na spokojny wypoczynek z dziećmi, gdyż nie ma tutaj zbyt dobrze rozwiniętego życia nocnego, jednak osoby preferujące dobrą zabawę na pewno znajdą tu dla siebie odpowiednie lokale. Spacerując po mieście w wielu miejscach znajdziemy puby tradycyjne oraz sportowe. Jeśli szukasz miejsca na miły wypoczynek, Caleta de Fuste to świetny wybór!
Hotele i apartamenty: Caleta De Fuste