Jandia – na krańcu Fuerteventury

Morro del Jable
'Beach of Morro Jable, Canary Island Fuerteventura, Spain' - Fuerteventura
'Beach of Morro Jable, Canary Island Fuerteventura, Spain' Philip Lange / Shutterstock

Morro Jable znajduje się na południowym krańcu wyspy Fuerteventura. Do tej miejscowości można dostać się tradycyjnym autobusem, a także korzystając ze specjalnych autokarów przewożących pasażerów z lotniska. Morro Jable to elitarny kurort turystyczny. Miejscowe plaże pokrywa czysty, biały piasek, a wokoło znajdują się tereny górzyste. W uroczych okolicach miasta jest wiele hoteli, barów oraz szeroki wybór restauracji, w których serwowane są świeżo złowione ryby oraz inne owoce morza.

Wielu turystów wraca w to miejsce każdego roku. Większość z nich to Niemcy, którzy upodobali sobie południową część Fuerteventury jako miejsce pobytu wakacyjnego lub stałego. Morro Jable stanowił do niedawna naturalny park, jednak ten status zniesiono ze względu na inwestycje gospodarcze w regionie.Promenada w pobliżu wybrzeża jest to idealne miejsce na spokojny spacer oraz służy jako główna droga na plażę. Prowadząca do latarni morskiej promenada rozchodzi się w dwóch kierunkach i odgranicza plaże turystyczne od plaż mieszkańców wyspy. Dzięki takiemu podziałowi można zgadnąć, kto jest tu na urlopie, a kto na stałe.

Ciekawą atrakcją dla wszystkich urlopowiczów z pewnością jest możliwość wybrania się na wyprawę rybacką na jednej z barek, podczas której, poza łowieniem ryb, można również zaczerpnąć promieni słonecznych.Plaże są tu niesamowite, a główna plaża rozciąga się na długość prawie 4 km. Ponieważ na wyspie Fuerteventura w niektórych miejscach panuje pustynny klimat, odczucie chłodnego powietrza może okazać się zwodnicze.

Harbor in Morro del Jable
'Harbor in Morro del Jable' - Attribution: Ina Widegren

Z Jandi organizowane są regularne rejsy katamaranem. Można tu także podziwiać latarnię morską z oceanem w tle. Warto wiedzieć, iż w tym rejonie znajdują się plaże naturystów. Jedna część plaży przeznaczona jest dla naturystów, a druga dla plażowiczów w strojach kąpielowych.

Plaże są tutaj naprawdę piękne, nie dziwi więc fakt, iż wielu urlopowiczów nazywa Morro del Jable 'rajem na Ziemi'. Wody oceaniczne w tej okolicy są spokojne, a dzięki występowaniu płycizn dzieci mogą się bezpiecznie bawić. Inne plaże znajdują się w zasięgu kilku minut jazdy samochodem. W Morro del Jable istnieje możliwość wypożyczenia samochodu lub roweru. Podczas zwiedzania wyspy warto zabrać ze sobą coś do picia.
Hotele i apartamenty: Morro del Jable