Laguny w Cotillo

Cotillo
'Beach near El Cotillo, Canary Island Fuerteventura, Spain' - Fuerteventura
'Beach near El Cotillo, Canary Island Fuerteventura, Spain' Philip Lange / Shutterstock

Cotillo to niewielka miejscowość położona w północno-zachodniej części wyspy Fuerteventura. Dzięki naturalnie utworzonym lagunom możemy tu podziwiać życie morskie w krystalicznie czystych wodach. Snorkelling w tym miejscu stanowi niesamowitą frajdą dla dzieci. Znajdziemy tu wiele miejsc, w których woda sięga tylko po kolana, a wokoło pływają małe rybki.

Wiatry w tych okolicach bywają czasami porywiste, jednak wspaniałe widoki i krajobrazy rekompensują z nawiązką wszelkie niedogodności.

Mała wysepka wielkości ok. 3 metrów kwadratowych otoczona płytkimi, niebiesko-zielonymi wodami również stanowi ciekawą atrakcję.

W Cotillo znajduje się kilka hoteli, które położone w odległości ok. 10 metrów od laguny.W wodach oceanicznych na południe od lagun występują silne prądy. Można tam podziwiać klify, o które rozbijają się potężne fale. Dla miłośników surfingu jest to wymarzone miejsce. Najlepsze dla surferów fale występują zimą. Należy jednak zachować dużą ostrożność, gdyż jest to miejsce dosyć niebezpieczne szczególnie dla osób z niewielkim doświadczeniem w tym sporcie.

W małym miasteczku blisko plaży znajduje się kilka barów oraz sklepy ze sprzętem do surfingu i kitesurfingu, a także tradycyjne sklepy spożywcze z przekąskami i lodami. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć restauracji z daniami ze świeżych ryb.

W północnej części laguny znajduje się latarnia morska. Warto zabrać ze sobą aparat i zrobić kilka cudownych zdjęć z latarnią w tle. Znajdziemy tu także dwie wieże, na które można wejść i podziwiać wspaniałe widoki. Wody oceaniczne na północ od latarni tworzą przepiękny pejzaż szczególnie o zachodzie słońca. Wiatry bywają tutaj dość silne, więc warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

W Cotillo do wyboru jest kilka hoteli, a znalezienie noclegu nawet w ostatniej chwili nie powinno stanowić problemu. Warto tu przyjechać choćby na jeden dzień. Cotillo odkrywane jest przez coraz większę liczba turystów, a wielu z nich wraca tu ponownie.

Festiwal muzyczny odbywający się w Cotillo staje się coraz bardziej popularny i przyciąga wielu turystów z powodu występów licznych zespołów muzycznych.
Hotele i apartamenty: Cotillo