Fuerteventura pełna atrakcji

Atrakcje turystyczne
'Museo de la Sal, Salinen El Carmen (09.02.2013 13:51:14)' - Fuerteventura
'Museo de la Sal, Salinen El Carmen (09.02.2013 13:51:14)' - Attribution: Dirk Vorderstraße

Podczas pobytu na Fuerteventura można skorzystać z szerokiej gamy atrakcji dla urlopowiczów.

Jedną z nich są znajdujące się w wielu miejscowościach muzea. W środkowo-wschodniej części wyspy, niedaleko Caleta de Fuste, znajduje się Museo de la Sal (Muzeum Soli), gdzie możemy obejrzeć duże zbiorniki wykorzystywane przy oddzielaniu soli z wody oceanicznej oraz teren przetwarzania i zbierania soli. Sól jest wykorzystywana przez wiele firm, a dla miejscowych mieszkańców stanowi to powód do dumy. Znajdziemy tu także szkielet potężnego długopłetwca (humbak), który znaleziono na plaży, a następnie umieszczono go tu jako eksponat muzealny. W pobliżu plaży Las Salinas można podziwiać wspaniałe widoki. Nieopodal znajduje się niewielka restauracja, w której serwowane są ryby złowione w pobliskich wodach.

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Betancuria - muzeum archeologiczne i etnograficzne, w którym można poznać fakty geologiczne oraz dowiedzieć się więcej na temat pochodzenia różnych form życia występującego na wyspie. Muzeum podzielone jest na kilka części, w których dowiemy się na temat historii pierwotnych mieszkańców wyspy. Nazywali się oni Maxot i prawdopodobnie posługiwali się własnym językiem. W muzeum są też sekcje związane z paleontologią oraz oceanicznymi i lądowymi formami życia. Możemy tu podziwiać liczne skamieniałości oraz inne etniczne ślady życia. Będąc w okolicy muzeum Betancuria w nocy, warto spojrzeć w niebo, gdyż z powodu braku lokalnego światła jest to świetnie miejsce do podziwiania gwiazd.

Na wyspie Fuerteventura znajduje się wiele punktów widokowych zlokalizowanych w różnych miejscach, gdzie można podziwiać ciekawe krajobrazy oraz wykonać unikalne zdjęcia. Kilka z takich miejsc znajduje się na południu w pobliżu miejscowości Cofete, skąd jest widok na obie strony wyspy jednocześnie. Itsmo de la Pared jest bez wątpienia jednym z najbardziej imponujących miejsc na wyspie, w którym można podziwiać oryginalne rzeźby piaskowe utworzone na przestrzeni czasu przez erozję. W okolicach wulkanu Tindaya również znajdziemy punkt widokowy.

Tindaya volcano
'Tindaya volcano' - Attribution: Tony Hisgett

W Casa de Unamuno znajduje się muzeum poświęcone hiszpańskiemu pisarzowi i filozofowi, którego zesłano na wyspę ze względu na jego poglądy polityczne. Miguel De Unamuno, usunięty z hiszpańskiej społeczności, pomógł na nowo odkryć wyspę oraz wniósł duży wkład do literatury poprzez sonety, które napisał podczas pobytu na Fuerteventura.

Zwiedzając muzeum Aloe Vera możemy zapoznać się z ręczną produkcją czystego aloesu. Muzeum położone jest na południe od La Oliva w centralnej część wyspy.

Jeden z najpiękniejszych klifów na wyspie znajduje się w centralnej części wyspy w pobliżu miejscowości Antigua. Wokoło możemy zaobserwować palmy oraz wiatraki służące do wydobywania wody. Jest to idealne miejsce na piknik oraz wykonanie kilku wspaniałych zdjęć.

Z wyspy Fuerteventura kursują promy, dzięki którym można dostać się na sąsiednie wyspy takie jak Isla de Lobos czy Lanzorate.

Większą część obszaru Fuerteventury stanowi naturalny rezerwat biosfery oraz ochrony zwierząt i życia morskiego. Biosfera obejmuje obszar ponad 352 ha i jest uważana za wzorzec wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w Europie.