Costa Calma – rajskie piaski Fuerteventura

Costa Calma
'Playa Barca, Costa Calma, Fuerteventura, Canary Islands, Spain' - Fuerteventura
'Playa Barca, Costa Calma, Fuerteventura, Canary Islands, Spain' sashahaltam / Shutterstock

Kurort turystyczny Costa Calma położony jest w południowo-wschodniej części wyspy Fuerteventura. Znajdziemy tu kilka plaż piaszczystych z płytką wodą. W Costa Calma znajdują się liczne kompleksy hotelowe z własnymi plażami. W miasteczku do dyspozycji urlopowiczów są liczne bary i puby, w których można ugasić pragnienie po wypoczynku na plaży. Rozległe plaże pokryte są drobnym, białym piaskiem. Na plażę warto zabrać ze sobą parasol przeciwsłoneczny, aby uchronić się przed zbyt intensywnym działaniem promieni słonecznych. W rejonie Costa Calma znajdziemy również tereny chronione z zielenią, gdzie występują zagrożone gatunki roślin.

Kurort zamieszkiwany jest przez licznych niemieckich emerytów, a niektóre lokale prowadzą starsze małżeństwa. Jedzenie jest wspaniałe, a ludzie są niezwykle przyjaźni. Jest tu oczywiście wiele restauracji z daniami z ryb złowionych kilka chwil wcześniej.

Poza relaksującymi kąpielami w oceanie istnieją również inne ciekawe formy wypoczynku. Warto wybrać się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego Oasis, który położony jest zaledwie ok. 8 minut jazdy samochodem na północ. Znajdziemy tam wiele różnych gatunków zwierząt dużych i małych. Ponieważ na wyspie jest bardzo ciepło, podczas wycieczki do zoo warto zabrać ze sobą duże ilości napoju. Aby zwiedzić całe zoo w ciągu jednego dnia jest to duże wyzwanie, jednak dla chcącego nic trudnego. Do zoo regularnie kursują autobusy z wielu miejsc z Costa Calma oraz z innych kurortów na wyspie. W zoo możemy podziwiać urocze małe lemury, które podchodzą blisko do ludzi, podobnie jak słonie, których oddech można poczuć na sobie, co stanowi niezwykłe wakacyjne przeżycie.

Guepardos en Oasis Park Fuerteventura
'Guepardos en Oasis Park Fuerteventura' - Attribution: JUAN RAMON RODRIGUEZ SOSA

W wielu miejscach można skorzystać ze skuterów wodnych lub uprawiać snorkeling, a także wybrać się na wyprawę wędkarską lub uczestniczyć w lekcjach surfingu oraz żeglarstwa. Warto wiedzieć, iż wraz z wiatrem często w powietrzu przemieszczają się drobiny piasku.

Sotavento Beach
'Sotavento Beach' - Attribution: Alistair Young

W pobliżu Costa Calma znajduje się plaża Sotavento. W lipcu i sierpniu odbywają się tu mistrzostwa w windsurfingu, w związku z czym wzmożony jest tu w tym okresie ruch turystyczny. Ta część wyspy Fuerteventura to prawdziwy skarb. Warto ją zwiedzić i odkryć wszelkiej jej walory.
Hotele i apartamenty: Costa Calma