Fuerteventura nocą

Nocne życie
'Town Morro Jable at night. Canary Island Fuerteventura, Spain' - Fuerteventura
'Town Morro Jable at night. Canary Island Fuerteventura, Spain' Philip Lange / Shutterstock

Na Fuerteventurze istnieje wiele miejsc, w których można świetnie się bawić także po zapadnięciu zmierzchu.

Correlejo to jedno z najlepszych miejsc nocnej rozrywki na wyspie. Do najpopularniejszych lokali należą tu: Bar Karaoke Flicks z bogatą ofertą muzyczną, w którym można spotkać wielu ciekawych ludzi, delektując się jednocześnie klasycznymi melodiami np. The Final Countdown, The Rock Island Bar - lokalny klub, w którym można posłuchać muzyki na żywo, będący najstarszym muzycznym klubem w Correlejo, Casper Lounge słynący z niesamowitych koktajli i drinków oraz wyboru ponad czterdziestu rodzajów belgijskiego piwa.

Dalej w głąb wyspy znajduje się Caleta de Fuste. To niewielka miejscowość turystyczna, w której można przyjemnie spędzić czas. W pubie Hemmingways organizowane są wieczory tematyczne, a DJ miksuje świetne sety. Z kolei Aloha Gardens to bar plażowy ze sceną, na której występują muzycy i tancerze. Czasami występuję tu muzyk grający na saksofonie. Są też dni, podczas których można posłuchać flamenco. W barze serwowane są wyśmienite koktajle oraz drinki. Późnym wieczorem DJ miksuje największe hity muzyczne. Kolejne lokale położone wzdłuż ulicy to The Sugar, lokalny bar z tarasem, z którego można podziwiać niesamowite widoki. W barze do dyspozycji gości jest szeroki wybór koktajli i drinków.

W Jandia, na południowym krańcu wyspy, warto odwiedzić okolice centrum handlowego Atlantic. W tym rejonie znajdziemy wiele pubów, dyskotek i lokali z muzyką na żywo. Jednym z najlepszych miejsc wartych polecenia jest Disco Stella. Puszczana jest tu muzyka electro, latynoska oraz największe hity muzyki pop. Goście mogą delektować się tu wyśmienitymi drinkami. Niektóre z nich trochę kosztują, ale są warte swojej ceny. Kolejnym ciekawym miejscem jest Surf Inn. Jest to bar, w którym elementy wystroju stanowią deski surfingowe. Ponadto wyświetlane są filmiki o surfingu. W barze panuje niesamowity klimat, a przystępne ceny sprawiają, że możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.